دکتر فرزاد مازیار

جراح دندانپزشک


کلینیک دندانپزشکی

دکتر فرزاد مازیار

دکتر محمود وطن پور - هنرمندی که از نو باید شناخت

dr-vatanpoor1394

دکتر محمود وطنپور
بورد تخصصی دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی

- انجام لامینیت کامپوزیتی و تغییرات در فرم و رنگ دندانها، نیاز به یک یا چند جلسه پیگیری و فالوآپ دارد. در این جلسات، اصلاح مشکلات احتمالی و نیز برررسی واکنش لثه به لامینیت انجام شده، صورت میگیرد.

- همواره میتوان پس از پایان درمان تغییرات دلخواه را روی دندانها اعمال کرد. پس در صورت مردد بودن درباره برخی جزییات لامینیت، نه عجله کنید و نه نگران باشید. پس از ارزیابی لامینیتها در منزل توسط خودتان و نظر گرفتن نظرات اطرافیان در مورد آن، جهت اصلاح نکات مورد نظر به دندانپزشک زیبایی خود مراجعه کنید.

- تغییرات خواسته یا ناخواسته در حجم و سایز دندانها، احساس برجسته بودن را به لب و زبان منتقل میکند. درصورتی که برجسته کردن دندانها در طرح درمان مدنظر نبوده است در جلسه فالوآپ این مساله را با دندانپزشک زیباییتان مطرح کنید.

- توجه داشته باشید که آنچه در زیبایی مهم است برداشت شما و اطرافیانتان از دندانها از یک فاصله نرمال است. نگاه میکروسکوپی و وسواسانه از فاصله خیلی کم چیزی نیست که به طورمعمول اتفاق بیفتد. قضاوت اصلی خود را نسبت به لامینیتهایتان از فاصله محاوره، که حداقل سی سانتیمتر است، انجام دهید. برخی ملاحظات دندانپزشکی مانع انجام جزییات بسیار ظریف روی دندانها میشود؛ هرچند این مساله روی زیبایی ظاهری دندانها تاثیر چندانی نمیگذارد.

- احساس زبری وبلندی بخصوص در پشت دندانها میتواند به علت وجود اضافات چسب باشد. این اضافات به دلیل نازک وشیشهای بودن توسط دندانپزشک قابل اکتشاف نیستند. با این حال فشار ناشی از غذا خوردن و مسواک زدن این اضافات را حذف میکند. در صورت باقی ماندن مشکل به دندانپزشک زیبایی خود مراجعه نمایید.

- مهمترین عامل در شکست لامینیت کامپوزیتی وارد آمدن فشارهای سنگین جویدن است. برای درک بهتر فشار قابل قبول برروی لامینیتها باید بگوییم: تخمه آفتابگردان بله؛ تخمه هندوانه خیر

- وجود حساسیت مختصر دندان بعد از لامینیت طبیعی است. بخشی از این حساسیت به میزان مختصر تراش دندانها و بخشی به واکنش دندان به ماده مصرفی بر میگردد. در صورتی که روند این حساسیت رو به کاهش باشد جای نگرانی نیست. در غیر این صورت با دندانپزشک زیبایی خود ملاقاتی داشته باشید.

- لامینیت خوب به هیچ وجه مانع استفاده از نخ دندان نمیشود. از آنجا که لامینیت به هرحال یک لایه جسم خارجی است رعایت بهداشت بعد از آن ضروریتر هم میشود.

- به همان صورت که دندانهای طبیعی دچار رنگ گرفتگی میشوند، سطح لامینیت هم بعد از مدتی، رنگدانههایی مثل چای و قهوه را بخود جذب میکند. درصورتی که لامینیت دچار این مشکل شد یک پالیش چند دقیقهای مساله را برطرف میکند. ضمنا توصیه میشود بلافاصله بعد از مصرف مواد رنگی، دندانها را بشویید و به رنگدانهها فرصت نفوذ ندهید.

- به همان صورت که دندانهای طبیعی بر اثر فشار دچار لب پریدگی میشوند لامینیت هم ممکن است یعد از مدتی سرویس دهی، دچار لب پریدگی و ترکهای جزیی بشود. در صورت بروز مشکل اصلاح آن به راحتی امکان پذیر است.

- تغییرات خواسته یا ناخواسته در فرم لبه دندانها و نیز برجستگی آنها میتواند به صورت کاملا گذرا روی تلفظ برخی حروف اثر بگذارد. تطابق گفتاری بسیار زودتر از آنچه که فکرش را بکنید برقرار میشود.

- بسیاری از افراد بدون آنکه خود و یا اطرافیانشان متوجه باشند در هنگام خواب درجاتی از دندان قروچه شبانه را دارند. توصیه اکید میشود بعد از انجام لامینیت، حداقل به مدت سه ماه از نایت گارد استفاده شود. مخربترین فاکتور برای لامینیت، فشارهایی مثل دندان قروچه است.


آدرس مطب : تهران ، قیطریه ، بلوار صبا ، خیابان کریمی ، جنب بانک کشاورزی ، ساختمان یاس ، پلاک ۲ ، واحد ۲۰۶
تلفن : 22393400 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
دندانپزشک اطفال 09125544500 09125544500دندانپزشک فرمانیه 0912554450022393400 تلفندندانپزشک قیطریه 09125544500 قیمت لامینیتدندانپزشک حافظ قران دکترقیمت لامینیتدندانپزشک دار آبادقیمت لامینیت دندان 8دندانپزشکی دکتر مازیار فقیمت لامینیت دندان 5دکتر محمود وطن پور - هنرملمینیت چیست 10دکتر دندانپزشک خوب در شملمینیت دندان چیست 4درمان مجدد ریشه دندانلمینیت دندانهای ایرانیازاویه سازی و فرم دهی فک بلامینیت چیستعکس دندان به دندانپزشک چلامینیت یا اورتو دنسی6عصب کشی و درمان ریشهلامینیت دندانعصب کشی دندان چند جلسهمتخصص لامینیت دندان دکترمتخصص درمان ریشه مجددمتخصص درمان ریشه در تهرامتخصص ریشه دندان دکتر ماکلینیک دندانپزشکی دکتر مکیست دندانکیست ریشه دندان دکتر فرزکاهش فوری فشار خون بالا دانواع لمینیت دندان7اورتودنسی دندانهای من 2239ایمپلنت آلمانی icxایمپلنت دندان نیاوران و بهترین دندانپزشک تهرانبهترین دندانپزشک تهران دبیوگرافی پدر بزرگوارم مبریج دندانتفاوت دندانپزشک عمومی و دندانپزشک اقدسیه 09125544500بیوگرافیتماس با مادکتر فرزاد مازیارایمپلنتلامینیت و زیباییدرمان ریشهجراحی لثهارتودنسیدندانپزشکی اطفالپروتزجراحی دندان عقل نهفتهبرو به وبلاگ