دکتر فرزاد مازیار

جراح دندانپزشک


کلینیک دندانپزشکی

دکتر فرزاد مازیار

لمینیت دندان چیست 4

دوستان عزیز سلام - من دکتر مازیار هستم . دندانپزشک زیبایی(تلفن مطب 22393400)

بله . درسته . باز هم لمینیت و باز هم در مورد لمینیت دندان

امیدوارم که این دیگه آخریش باشه . کامل ترین مطلب در مورد لامینیت یا لمینیت که بعد از خوندنش دیگه هیچ سوالی در مورد لامینیت دندان برای شما باقی نمونه . یعنی یک نوع ویزیت و مشاوره کامل رایگان اون هم در منزل خودتون . بدون اتلاف وقت . اگر هم باز سوالی براتون باقی موند به این شماره 09125544500 تلگرام کنید .

این مطلب رو برای شما عزیزانی مینویسم که خیلی نسبت به قضیه لامینیت دندانها سوال دارید و کلا موضوع براتون مبهمه . و بخصوص برای کسانی که در این زمینه وسواس دارن . بگذریم .

اول بگم که لمینیت های دندانی چندنوع هستند و به چه کاری

میان و به طور کلی روشهای درمانی در مورد زیبایی دندان رو تشریح کنم .

بسم الله الرحمن الرحیم

اول بگم که معنی کلمه لمینیت یعنی چی ؟

کلمه لامینیت یا laminate یک لغت انگلیسی هست به معنی پوششoverlay دادن یک سطح صاف با مواد رزینی یا سرامیکی یا پلاستیکی و یا کلا هر ماده مستحکمی که بتونه اون سطح صاف رو پوشش بده و محافظت کنه. Ok؟. خوب این از این .

پس مترادفاش میشن این لغات

Cover . Overlay. Coat . Surface. Face

توجه داشته باشید که لامینیت روکش هست ولی روکشی نیست که تمام چهار وجه دندون رو بپوشونه بلکه فقط وجه بیرونی دندون رو میپوشونه . مثل ناخن مصنوعی که یک پولک هست و روی سطح ناخن رو میپوشونه و برای زیبایی هست .

حتی لمینیت پلاستیکی هم در دندونپزشکی کاربرد داره که بعدا واسطون کامل توضیح میدم.

ولی در دندونپزشکی کلا ما دو جور لامینیت رایج داریم

1 کامپوزیتی

2 سرامیکی

خوب حالا طرز کار .

اگر دندانپزشک درمطب دندانپزشکی روی دندانهای بیمار رو بنا به نیاز یه کم تراش بده وبعد با مواد ترمیمی همرنگ دندان یعنی کامپوزیت اونا رو پوشش بده و همونجا کار رو یکسره کنه و تحویل مشتری بده ،به این میگن لمینیت رزینی یا لمینیت کامپوزیتی . برای هر دندان 800 تومان هزینشه. با مواد درجه یک که هم عمرش بیشتره و هم استحکامش و هم درخشندگی و زیباییش . و الا لامینیت کامپوزیتی هم هست که برای هردندان 300یا 400 تومان تمام بشه .

پس من منظورم کامپوزیت درجه یک بود مثل voco آلمان یا کامپوزیتkerr آمریکا یا کامپوزیت saremco سوییس

. ولی اگر دندانپزشک بیاد روی دندانهای بیمار رو یه کم تراش بدهو بعد قالب دندانها رو بگیره و بعد بفرسته لابراتوار که لابراتوار روی قالب دندان پوشش سرامیکی بسازه و تو کوره بپزه و تحویل دندانپزشک بده که دندانپزشک اونا رو روی دندان بیمار بچسبونه . به این میگن لامینیت سرامیکی .

چونکه جنسش از سرامیک هست و در لابراتوار ساخته میشه و هزینش برای هر دندان یک میلیون و دویست تا یک میلیون و پانصد هزار تومانه .

☝☝☝☝☝☝☝☝☝☝📌📍📌📌📍📌📌📍📌📍📌📍📁📍📍👌👌👌👌👌☝☝☝☝☝☝

و اما در مورد روکشهای زیبایی .

روکش دندون در اصطلاح عوام به اون روکشی گفته میشه که تمام چهار وجه دندون رو میپوشونه و روی دندون میشینه . درست عین کلاه کاسکت که یه موتور سوار سرش میکنه و تمام کله راننده موتور رو میپوشونه . ولی روکشهای زیبایی فقط روی سطح بیرونی دندون رو میپوشونن و کاری با بقیه وجوه دندون ندارن .

حالا روکشهایی که تمام سطوح دندون رو میپوشونن چند نوع هستن ؟

1 روکش pfm

2 روکش ips

3 روکش زیرکونیا

روکش های تمام سرامیکی زیر کنیا و تمام چینی . منظور جنس چینی هست همون سرامیک نه کشور چین داداچ😅😅😉
دوستان عزیز همونطور که میدونیدزیر کونیوم یکی از قدیمی ترین و فراوان ترین عناصر در کره زمین هست. این ماده درجه یک با موفقیت در پیوند اعضای مصنوعی در رشته های پزشکی در دهه های گذشته استفاده شده و اکنون در صنعت دندانسازی مورد استفاده قرار می گیرد. از مزایای روکش هایی که با این ماده ساخته می شوند شفاف بودن، بدون حاشیه های سیاه و سازگاری عالی با بدن است.- بستن فواصل دندانها اصلاح بدشکلی و طرح لبخند
- اصلاح فواصل دندانها ـ رنگ دندانها اصلاح ارتفاع دندانها

دنـدانپــزشکی زیبــایی
همه به لبخند زیبای شما حسادت می ورزند چون زیبایی هر چیز به طبیعی بودن آن است بــا استفاده از روش های درمـانی جدیــد و همکاری بـا لابراتوارهای پیشرفته و علمی بـدون استفــاده از ارتدنسی
بلند کـــردن دنـــدانهای کوتــاه"
بستــن فاصلـــه بیـن دنـــدانها
اصلاح بدشکلی و بـدرنگی دندانها
طرح لبخنـــــد

آیا با ترمیم های غیرهمرنگ دندانهای خود مشکل دارید ؟
* ترمیم و تعویض ترمیم های قبلی و جایگزین آنها با مواد همرنگ
* روکشهای ( تمام سرامیک )
* لامینیت ( چینی و کامپوزیت )
* پروتزهای متحرک ( سبک و کم حجم )
* بلیچینگ: روشن کردن دندانها
* کاشت نگین
* کامپوزیت دندانهای خلفی
* درمـان ریشــه ـ لثـــه
* درمان ریشه با سیستم های نوین
* جرم گیری با سیستم پیزو
* دوربین های داخل دهانی جهت مقایسه مراحل درمانی
* مشاهده مراحل درمان حین دندانپزشکی بر روی مانیتور

Image result for laminate veneer before

Image result for laminate veneer before

Image result for laminate veneer beforeImage result for laminate veneer before

Image result for laminate veneer beforeImage result for laminate veneer beforeImage result for laminate veneer beforeImage result for laminate veneer beforeImage result for laminate veneer beforeImage result for laminate veneer beforeImage result for laminate veneer before

دندانپزشک لمینیت یا لامینیت دندان

دندانپزشک لمینیت یا لامینیت دندان

دندانپزشک لمینیت یا لامینیت دندان را با استفاده از روش های مدرن دندانپزشکی زیبایی جهت درمان بد شکلی و بد رنگی دندان و ایجاد لبخندی زیبا بکار میبرد که در مواردی مثل محدود بودن نامرتبی و چرخش دندان ها به یک دندان، پوسیدگی ، پریدگی یا بد رنگی و زردی کلی دندان ها را داریم و یا کلا مراجعه کننده به دلیل سرعت یا ملاحظات اجتماعی و غیرهترجیح میدهدبجای ارتودنسی از روش های دندانپزشکی زیبایی استفاده کنیم

با این علم آشنا شویم

امروزه در دندانپزشکی زیبایی مرتب با کلمات لامینیت دندان، لمینیت دندانdental laminateیا ونیر دندانdental veneerروبرو می شوید درکل این کلمات به مفهوم پوشاندن سطح بیرونی و لبه های دندانها بصورت ساخت و نصب پوسته هایی از جنس مواد مورد کاربرد در دندانپزشکی زیبایی می باشد که بسته به شرایط دندانها و امکان پرداخت شما دندانپزشک تان جهت طراحی لبخندی زیبا ، درخشان وماندگار یکی از دومورد معمول لمینیت کامپوزیتی (مواد همرنگ دندان از نوع طراحی شده اختصاصی جهت ساخت لمینیت یالامینیت دندان ) و یا لمینیت سرامیکی را به شما پیشنهاد می دهد .

1- مواد کامپوزیت

آماده سازی سطح دندان و قرار دادن روکشی از مواد همرنگ با اشعه در یک جلسه بوده که همزمان نامرتبی ،بدرنگی و بد شکلی دندانها نیز اصلاح می شود.

علی الخصوص دندانهایی که در اثر پوسیدگی، تصادف و یا تغییر رنگ آسیب دیده اند.

2-پرسلن لمینت و نیر
Porcelain Laminate Veneer
همین روکش پس از اماده سازی سطح دندان و قالب گیری از سطح دندان در لابراتوارهای تخصصی ساخته شده و توسط دندانپزشک با چسب های مخصوص روی سطح دندان چسبانده می شود .
در هردو روش تراش محدود به سطح دندان بوده و بسیاری از مواقع نیازی به بی حسی نیز نمی باشد .
این روش نیاز به ساخت روکش موقت داشته دارد .

لمینیت یا لامینیت دندان1

لمینیتها در موارد زیر بکار می روند:

الف) اصلاح نامرتبی و بدشکلی ،پوسیدگی،چرخش , بد رنگی دندانها بدون ارتودنسی بدون بی حسی در یک یا دو جلسه.

سپاس از توجه شما به این مطلب

خنده انهم از نوع زیبای آن همیشه آبی بوده بر روی آتش و راهی بوده برای برقراری ارتباط و حفظ آن.به همین دلیل بسیاری از افراد دارای هوش هیجانی بالا با آگاهی از قدرت لبخند و خنده ،استفاده از این ابزار را در کارهای روزمره مدنظر داشته و اگر راهی برای بهتر و زیباتر شدن لبخند به آنها پیشنهاد شده آنرا بررسی کرده اند.

برای خنده زیبا، در دوره های متفاوت راههایی مثل کشیدن دندان ها و جایگزین کردن دندان ها با دندان مصنوعی تا روکش کردن دندان ها ، لامینیت ، ترمیم با کامپوزیت(مواد ترمیمی همرنگ دندان ها)و ارتودنسی دندان پیشنهاد شده است.با افزایش اطلاعات مردم و درک اهمیت دندان های دائمی، کشیدن دندان و جایگزین کردن دندان های مصنوعی ردیف شده تقریبا منسوخ شده است.اما، روش های دیگری مثل روکش کردن دندان کج، اصلاح نامرتبی دندان با ترمیم های همرنگ دندان، لامینیت و ارتودنسی همچنان رایج است.اطلاع از مزایا و معایب هرکدام از روش های درمانی می تواند تاثیر بسیار مهمی بر انتخاب علاقمندان گذاشته و از بروز بسیاری از مشکلات در آینده جلوگیری نماید.در این مقاله چند مسئله مهم دو روش ردیف کردن دندان هابا ارتودنسی و لامینیت را مرور می کنیم.

اساسا مقایسه این دو روش از نقطه نظر تخصصی مقایسه دو روش درمانی صحیح برای حل یک مشکل مشترک نمی باشد.درمان ارتودنسی و لامینیت در دندانپزشکی برای مشکلات متفاوتی پیشنهاد می شوند ولی متاسفانه در کشور ما، به دلیل عدم اطلاع کافی مردم ممکن است درمان لامینیت دندان بجای درمان ارتودنسی پیشنهادشود و با توجه به فراگیر بودن این موضوع در تبلیغات و اهمیت حفظ سلامت دندان ها به این موضوع می پردازیم.

درمان ارتودنسی برای اصلاح نامرتبی دندان ها بوده و هیچ روشی نمی تواند جایگزین آن تلقی شود.اگر مشکل دندان ها مربوط به محل قرار گیری است، جابجا نمودن و حرکت دندان تنها راه حل صحیح است.از طرف دیگر اگراندازه دندان کوچک باشد یا بد رنگی بر روی دندان ها وجود داشته باشد تنها درمان صحیح استفاده از روش های درمانی ترمیم زیبایی خواهد بود.مثلا بستن فضای اضافی بین دندان ها که ناشی از کوچکی اندازه دندان هاست به بهترین شکی با درمان ترمیمی زیبایی و نه ارتودنسی اصلاح می شود.بنابراین، با توجه به ماهیت مشکل روش درمانی صحیح متفاوت خواهد بود.انتخاب روش درمانی نادرست قطعا مشکلات متعددی را در پی داشته و باعث پشیمانی خواهد بود.


آدرس مطب : تهران ، قیطریه ، بلوار صبا ، خیابان کریمی ، جنب بانک کشاورزی ، ساختمان یاس ، پلاک ۲ ، واحد ۲۰۶
تلفن : 22393400 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
دندانپزشک اطفال 09125544500 09125544500دندانپزشک فرمانیه 0912554450022393400 تلفندندانپزشک قیطریه 09125544500 قیمت لامینیتدندانپزشک حافظ قران دکترقیمت لامینیتدندانپزشک دار آبادقیمت لامینیت دندان 8دندانپزشکی دکتر مازیار فقیمت لامینیت دندان 5دکتر محمود وطن پور - هنرملمینیت چیست 10دکتر دندانپزشک خوب در شملمینیت دندان چیست 4درمان مجدد ریشه دندانلمینیت دندانهای ایرانیازاویه سازی و فرم دهی فک بلامینیت چیستعکس دندان به دندانپزشک چلامینیت یا اورتو دنسی6عصب کشی و درمان ریشهلامینیت دندانعصب کشی دندان چند جلسهمتخصص لامینیت دندان دکترمتخصص درمان ریشه مجددمتخصص درمان ریشه در تهرامتخصص ریشه دندان دکتر ماکلینیک دندانپزشکی دکتر مکیست دندانکیست ریشه دندان دکتر فرزکاهش فوری فشار خون بالا دانواع لمینیت دندان7اورتودنسی دندانهای من 2239ایمپلنت آلمانی icxایمپلنت دندان نیاوران و بهترین دندانپزشک تهرانبهترین دندانپزشک تهران دبیوگرافی پدر بزرگوارم مبریج دندانتفاوت دندانپزشک عمومی و دندانپزشک اقدسیه 09125544500بیوگرافیتماس با مادکتر فرزاد مازیارایمپلنتلامینیت و زیباییدرمان ریشهجراحی لثهارتودنسیدندانپزشکی اطفالپروتزجراحی دندان عقل نهفتهبرو به وبلاگ