دکتر فرزاد مازیار

جراح دندانپزشک


کلینیک دندانپزشکی

دکتر فرزاد مازیار

لامینیت چیست (3) ؟ 09125544500 دکتر مازیار

دکتر مازیار - دندانپزشک 09125544500

22393400

متخصص لامینیت های دندانی

قیطریه . بلوار اندرزگو . شماره 66 . طبقه فوقانی قنادی نیشکر

--------------------------------------------------------------

لامینیت دندانی

-تهران - قیطریه - شهید اندرزگو - ط فوقانی قنادی نیشکر -شماره 66

------------------------------------------------------------------------------

تلفن 22393400

----------------------------------------------------------------

دکتر مازیار دندانپزشک اندرزگو - 09125544500

-------------------------------------------------------------

5vb_p_27.jpg

لامینیتچیست ؟ لامینیتپوسته نازکی از جنس سرامیک است که همانند لنز روی سطح خارجی دندان چسبانده میشود تا مشکلات ظاهری دندان مثل رنگ، شکل و فرم را اصلاح کند. در روشلامینیتبعد از تراش مختصر سطح بیرونی دندان و قالب گیری، این پوستههای نازک (لامینیت) در لابراتور ساخته شده و سپس توسط دندانپزشک روی سطح بیرونی دندان بهطور دائمی چسبانده میشود.

کامپازیت ونیر:پوسته نازکی از مواد رنگ دندان از جنس کامپازیت (کامپوزیت دندان) است که روی سطح بیرونی دندان قرار داده شده و چسبانده میشود (مشابه روش کاشت ناخن).

آیا درمانلامینیتو یا کامپازیت ونیر برگشتپذیر است؟

در این مورد باید متذکر شد که معمولا درمانهای متذکر شد که معمولا درمانهایلامینیتو کامپازیت ونیر برگشتپذیر نیستند و در صورتیکه این درمان انجام شود و رضایت بیمار را برآورده نکند، لازم است که کار مجددا تکرار شود. برای این کار لازم است که بیمار دقت و وسواس کافی در انتخاب دندانپزشک متخصص زیبایی داشته باشد و با بررسی نمونه کارهای درمانی دندانپزشک زیبایی از تطابق خواستهها و سلیقههای خود با روش کار دندانپزشک مطمئن شود.

لامینیت یا ونیرهای دندانی چه هستند ؟
انواع لامینیت های دندانی :
این لایه نازک می تواند به دو صورت با دو مواد خاص روی سطح بیرونی دندان ساخته شده و باند شود.
1- ونیر یا لامینیت کامپوزیتی دندانی در این نوع ونیر دندانپزشک توسط مواد پر کردنی همرنگ دندان باکیفیت در مدت زمان طولانی که مستقیماً روی دندان های بیمار کار می کند. متناسب باشکل و فرم صورت ونیر را با هماهنگی سایر دندان ها با مهارت و تجربه خود می سازد که اصطلاحاً به عنوان ردیف کردن دندان ها در یک جلسه مطرح می شود در این نوع ونیر بهداشت دهانی بیمار اهمیت اهمیت خاصی دارد چرا که یکی از مهم ترین موارد شکست لامینیت ها در کوتاه مدت خواهد بود که منجر به ایجاد لکه تغییر رنگ و پوسیدگی ثانویه خواهد شد. یکی دیگر از دلایل شکست این نوع لامینیت ها مصرف نکردن مواد کامپوزیتی مرغوب است.

2- ونیر یا لامینیت پرسلنی ( چینی یا سرامیکی ) دندانی : این نوع ونیر از جنس پرسلن یا سرامیک است که توسط باندینگ های خاص روی دندان تراش خورده توسط دندانپزشک ماهر و با تجربه باند می شود.دندانپزشک با تراش جزئی روی دندان و قالب گیری آن را به لابراتور مخصوص منتقل می کند و در آنجا لامینیت ساخته شده و به مطب ارجاع می گردد. تجربه و مهارت دندانپزشک و تکنسین لابراتور اهمیت خاصی در موفقت ابن نوع لامینیت دارد. از مزایای لامینیت های پرسلنی دندانی نمای طبیعی و زیبایی است که این نوع لامینیت به علت انعکاس صحیح نور به دندان می دهد و یکی دیگر از مزایای آنها این است که به علت داشتن سطح بسیار صیقلی در برابر لک پذیری مقاوم هستند و اگر صحیح به کار گرفته شوند. امکان ایجاد لکه توسط سیگار، چای و قهوه را به حدافل می رسانند.

Image result for laminate veneer before

موارد مصرف لامینیت ها را می توان به شرح زیر نام برد :

1- مواقعی که دندان ها دارای تغییر رنگ عمیق هستند و نمای نازیبایی به بیمار می دهند. مثل تغییر رنگ ناشی از فلوروزیس، ضربه به دندان و دندان دارای عصب کشی ناقص و مصرف تتراسیکلین.
2- در مواردی که دندان ها دارای ترک خوردگی سایش و حتی شکستگی لبه دندانی هستند.
3- هنگامی که بخواهیم فاصله بین دندان ها را ببندیم.
4- هنگامی که بیمار تمایل به تصحیح خط لبخند (smile design ) خود داشته باشد.
5- در درمان نامرتبی جزئی دندان های قدامی در موارد خاص نیز به کارگیری لامینیت ها موثر هستند.
باید توجه داشت در بعضی موارد خاص لامینیت ها به غیر از مسئله زیبایی به عنوان یک طرح درمان یا راه کاری درمانی مطرح می شوند. در این موارد جنبه درمانی آنها بیشتر مورد توجه است تا مسئله زیبایی مثلاً گاهی ساییدگی سطح بیرونی دندان که منجر به حساسیت دندان ها می شود با استفاده از لامینیت ها کاملاً بر طرف می گردد.

موارد عدم مصرف لامینیت های دندانی عبارتند از :
1- در بیمارانی که عادت جویدنی خاص مثل براکسیزم و دندان قروچی دارند.
2- دندان نا سالم و بیمار نمی تواند انتخاب مناسب و صحیحی برای لامینیت باشد به طور مثال دندان با مشکل لثه یا دندان با حجم زیاد پوسیدگی ابتدا باید مشکل دندان حل شود سپس به دنبال درمان لامینیت ها باشیم.
3- لامینیت دندانی باید به سطح مینایی دندان باند شود که در این صورت نتیجه خوبی خواهد داشت در مواردی که سایش شدید مینا داریم. لامینیت انتخاب درستی نخواهد بود هنگامی که برای بیمار لامینیت کار می شود باید بیمار برای نگهداری بهتر لامینیت ها ملاحظات ویژه را انجام دهد.

- رعایت بهداشت صحیح و داشتن بهداشت دهانی مناسب یکی از بهترین اصول حفظ لامینیتهاست. از دندانپزشک باید نحوه صحیح مسواک زدن ورعایت اصول بهداشتی را بپرسید و از خمیر داندان هایی که فلوارید زیاد دارند استفاده کنید.
- از وارد کردن نیروهای شدید به لامینیت ها باید خودداری شود. از جویدن ناخن، یخ، تخمه و دیگر مواد سخت دوری کنید.
- از دندان قروچه خودداری کنید و به درمان آن بپردازید.
- ترجیحاً از مواد غذایی رنگ دار کمتر مصرف کنید

از معایب لامینیت های دندانی می توان به موارد زیر اشاره کرد :
* لامینیت ها مستعد شکستگی و کنده شدن هستند در این صورت باید به دندانپزشک مراجعه کرد تا ترمیم یا جایگزین شود. اگر لامینیت کنده شد باید داخل دستمال تمیز بدون فشار استرس به دندانپزشک ارجاع شود تا در صورت امکان دوباره به کار گرفته شود ترس لفتادن لامینیت، از مشکلات اصلی بیماران است که در صورت رعایت یک سری اصول اولیه آن هم بر طرف می شود.

* در این تکنیک ، دیگر نمی توان دندان ها را به حالت اول برگرداند چون دندان ها ممکن است تراش داده شوند ولی در اکثر موارد به علت نمای بسیار زیبایی که به دندان ها می دهد، خود بیمار نیز شکل اولیه خود را فراموش می کند و دیگر حتی به برگرداندن دندان ها به شکل اول هم فکر نمی کند. در این موارد مسئله زیبایی برای بیمار بسیار مهم تر است باید بدانیم در اکثر موارد لامینیت ها با ایجاد نمای طبیعی و بسیار زیبا روی دندان ها و حتی صورت بیمار شرایط خاص زندگی را برای بیماران فراهم می کنند و بیمار آنها را جزو دندانی خود می داند و حتی فراموش می کند که لامینیت ها در دهان خود دارد.

آیا می دانید لبخند زیبا به شما اعتماد به نفس زیادی می دهد ؟
یکی از متدهای جدید و پیشرفته دندانپزشکی زیبایی که اخیرا مورد توجه قرار گرفته است لامینیتی ها یا ونیرهای دندانی هستند که زیبایی خاص و طبیعی به دندان های قدامی می دهند با کمک آنها می توان طرح خنده ایده آل و قابل قبولی ( یا اصطلاحا هنر پیشه ای ) برای بیمار واجد شرایط ایجاد کرد. خیلی از مراجعان تمایل دارند در مورد لامینیت های دندانی اطلاعات بیشتری کسب کنند و در مورد آنها بیشتر بدانند که لامینیت یا ونیر چیست و چه مواقعی به کار می روند و مزایا و معایب آنها چیست لامینیت یا ونیر دندانی لایه بسیار نازک صدفی است که به سطح خارجی و بیرونی دندان چسبانده و باند می شود و نمای زیبایی به دندان می دهد به طوری که دندان ها کاملاً طبیعی و شفاف به نظر می رسند لامینیت ها معمولاً توسط دندانپزشک به عنوان راه کاری جهت ایجاد زیبایی دندانی به کار می رود همان طور که مطلع هستید دندان طبیعی از 3 قسمت مینا و عاج و قسمت پالپ ( بافت زنده ) تشکیل شده است مینای دندانی همانند شیشه، اطراف عاج را که قسمت اعظم بافت دندانی را تشکیل می دهد پوشانده است.اگر به هر دلیلی سایش ، تغییر رنگ ، شکستگی یا بد فرمی جزئی دندان ها بخواهیم روی آنها ونیر بگذاریم سطح مینایی ندان در بعضی مواقع تا حدی برداشته می شود و روی آن ونیر چسبانده می شود و در این حالت لامینیت نمای طبیعی، شفاف و زیبایی به دندان مشکل دار می دهد.

مشاوره و ویزیت رایگان برای ایمپلنت و زیبایی
آیا می دانید وقتی یکی از دندان های شما کج یا بدرنگاست و پایین دندان هایتان فاصله وجود دارد، هنگام مواجهه با افراد، به جای این که به کل صورت شما توجه کنند فقط به آن نقطه خاص در لبخند توجه می کنند؟
افراد زیادی وجود دارند که به دلایل مختلف، دارای مشکلاتی در دهان و دندان خود هستند بسیاری از این افراد با توجه به مشکلاتی که هنگام غذا خوردن، صحبت کردن و حضور در جلسات اجتماعی دارند، خواهان درمانی برای وضعیت موجود خود هستند امروزه با وجود درمان های زیبایی در مورد دندان، امکان بازسازی کامل دهان برای این افراد وجود دارد در این فرآیند تمامی دندان هایی که امکان حفظ آنها وجود نداردخارج شده و دندان هایی را که می توان نگهداری کرد، درمان و ترمیم کرده و دندان های از دست رفته نیز، جایگزین می شوند.

با تیرگی لثه در اطراف دندان ها خداحافظی کنید
روکش ها به طور معمول دارای یک هسته مرکزی فلزی که می تواند یک فلز قیمتی مانند طلا، نیمه قیمتی مانند آلیاژی از طلا یا غیر قیمتی باشد. هستند که روی آن با چینی پخته شده همرنگ دندان پوشیده شده است. ایراد این روکش ها در دندان های جلو نیازمندی آن به تراش بیشتر دندان پایه و کدر بودن آن، به علت سایه فلز ازورای لایه نازک چینی و لبه تیره رنگ آن در قسمت لثه و تغییر رنگ لثه است اما شما می توانید با استفاده از روکش زیر کونیم این مشکل را نیز برطرف کنید

روکش های تمام سرامیکی زیر کنیا و تمام چینی ( لامینیت )
زیر کونیوم یکی از قدیمی ترین و فراوان ترین عناصر در کره خاکی است. این ماده درجه یک با موفقیت در پیوند اعضای مصنوعی در رشته های پزشکی در دهه های گذشته استفاده شده و اکنون در صنعت داندانسازی مورد استفاده قرار می گیرد. از مزایای روکش هایی که با این ماده ساخته می شوند شفاف بودن، بدون حاشیه های سیاه و سازگاری عالی با بدن است.- بستن فواصل دندانها اصلاح بدشکلی و طرح لبخند
- اصلاح فواصل دندانها ـ رنگ دندانها ( لامینیت وینر ) اصلاح ارتفاع دندانها

دنـدانپــزشکی زیبــایی
همه به لبخند زیبای شما حسادت می ورزند چون زیبایی هر چیز به طبیعی بودن آن است بــا استفاده از روش های درمـانی جدیــد و همکاری بـا لابراتوارهای پیشرفته و علمی بـدون استفــاده از ارتدنسی
بلند کـــردن دنـــدانهای کوتــاه"
بستــن فاصلـــه بیـن دنـــدانها
اصلاح بدشکلی و بـدرنگی دندانها
طرح لبخنـــــدآیا با ترمیم های غیرهمرنگ دندانهای خود مشکل دارید ؟
* ترمیم و تعویض ترمیم های قبلی و جایگزین آنها با مواد همرنگ
* روکشهای ( تمام سرامیک )
* لامینیت ( چینی و کامپوزیت )
* پروتزهای متحرک ( سبک و کم حجم )
* بلیچینگ: روشن کردن دندانها
* کاشت نگین
* کامپوزیت دندانهای خلفی
* درمـان ریشــه ـ لثـــه
* درمان ریشه با سیستم های نوین
* جرم گیری با سیستم پیزو
* دوربین های داخل دهانی جهت مقایسه مراحل درمانی
* مشاهده مراحل درمان حین دندانپزشکی بر روی مانیتور

Image result for laminate veneer before

Image result for laminate veneer before

Image result for laminate veneer beforeImage result for laminate veneer beforeImage result for laminate veneer beforeImage result for laminate veneer beforeImage result for laminate veneer beforeImage result for laminate veneer beforeImage result for laminate veneer beforeImage result for laminate veneer beforeImage result for laminate veneer before

دندانپزشک لمینیت یا لامینیت دندان

دندانپزشک لمینیت یا لامینیت دندان

دندانپزشک لمینیت یا لامینیت دندان را با استفاده از روش های مدرن دندانپزشکی زیبایی جهت درمان بد شکلی و بد رنگی دندان و ایجاد لبخندی زیبا بکار میبرد که در مواردی مثل محدود بودن نامرتبی و چرخش دندان ها به یک دندان، پوسیدگی ، پریدگی یا بد رنگی و زردی کلی دندان ها را داریم و یا کلا مراجعه کننده به دلیل سرعت یا ملاحظات اجتماعی و غیرهترجیح میدهدبجای ارتودنسی از روش های دندانپزشکی زیبایی استفاده کنیم

با این علم آشنا شویم

امروزه در دندانپزشکی زیبایی مرتب با کلمات لامینیت دندان، لمینیت دندانdental laminateیا ونیر دندانdental veneerروبرو می شوید درکل این کلمات به مفهوم پوشاندن سطح بیرونی و لبه های دندانها بصورت ساخت و نصب پوسته هایی از جنس مواد مورد کاربرد در دندانپزشکی زیبایی می باشد که بسته به شرایط دندانها و امکان پرداخت شما دندانپزشک تان جهت طراحی لبخندی زیبا ، درخشان وماندگار یکی از دومورد معمول لمینیت کامپوزیتی (مواد همرنگ دندان از نوع طراحی شده اختصاصی جهت ساخت لمینیت یالامینیت دندان ) و یا لمینیت سرامیکی را به شما پیشنهاد می دهد .

1- مواد کامپوزیت

آماده سازی سطح دندان و قرار دادن روکشی از مواد همرنگ با اشعه در یک جلسه بوده که همزمان نامرتبی ،بدرنگی و بد شکلی دندانها نیز اصلاح می شود.

علی الخصوص دندانهایی که در اثر پوسیدگی، تصادف و یا تغییر رنگ آسیب دیده اند.

2-پرسلن لمینت و نیر
Porcelain Laminate Veneer
همین روکش پس از اماده سازی سطح دندان و قالب گیری از سطح دندان در لابراتوارهای تخصصی ساخته شده و توسط دندانپزشک با چسب های مخصوص روی سطح دندان چسبانده می شود .
در هردو روش تراش محدود به سطح دندان بوده و بسیاری از مواقع نیازی به بی حسی نیز نمی باشد .
این روش نیاز به ساخت روکش موقت داشته دارد .

لمینیت یا لامینیت دندان1

لمینیتها در موارد زیر بکار می روند:

الف) اصلاح نامرتبی و بدشکلی ،پوسیدگی،چرخش , بد رنگی دندانها بدون ارتودنسی بدون بی حسی در یک یا دو جلسه.

ب)بستن فواصل

ج) حذف لکه ها ،ترکها،پریدگی ها بدرنگی کلی دندانها با اضافه کردن مواد همرنگ روی تک تک دندانها توسط اشعه بدون تراش و بدون بی حسی

د) حذف پوسیدگی ها و ترمیم با مواد همرنگ دندان در یک جلسه

ه) شکستگیها و پریدگیها ، اصلاح شکستگی دندانها بدون دیده شدن خط شکستگی

درمان بد شکلی دندان ها با استفاده از مواد همرنگدر یک جلسه به سادگی صورت میگیرد

پس از اتمام کار دندان هم زیبا میشود و هم از نظر استحکام ما با اطمینان خاطر از مواد مصرفی و روش اجرایمان با درنظرگرفتن ضمانت دوساله پشتیبانی رایگان ،

به بیمار اجازه میدهیمکه به راحتی غذای معمول میل کند و سیب و ساندویچ گاز بزند

آدرس مطب: تهران - قیطریه - خ شهید اندرزگو - شماره 66

ضمنا مطب ما خارج از محدوده طرح اصلی و نیز خارج از محدوده زوج و فرد می باشد.

تلفنهای پذیرش: 22393400

26657726

دکتر مازیار دندانپزشک فرمانیه

Image result for laminate veneer before

Image result for laminate veneer before

n399_lamin3.jpg

n399_lamin3.jpg

ایمپلنت و کاشت دندان دریک جلسه

کاشت دندان یا ایمپلنت(Implant) بهترین انتخاب برای جایگزینی دندان های از دست رفته است. شاید برای بسیاری از ما حتی تصور عارضه ای به نام بی دندانی سخت باشد ولی متاسفانه به دلایل زیادی این احتمال وجود دارد که یک یا چند دندان خود را از دست بدهیم. تاچند دهه پیش اگر چنین اتفاقی می افتاد هیچ راهی غیر استفاده از دندان های مصنوعی با آن ظاهر خاصشان نبود ولی خوشبختانه، هم اکنون قراردادنایمپلنتها در فک ساده است و ناراحتی خاصی را به دنبال ندارد و تا پایان عمر می تواند نقش دندان واقعی را ایفا نماید.


آدرس مطب : تهران ، قیطریه ، بلوار صبا ، خیابان کریمی ، جنب بانک کشاورزی ، ساختمان یاس ، پلاک ۲ ، واحد ۲۰۶
تلفن : 22393400 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

محبوبه فلاح صفری [ 1394-11-13 ]
ممنون از توضیحات و راهنمایی کاملتون

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
دندانپزشک اطفال 09125544500 09125544500دندانپزشک فرمانیه 0912554450022393400 تلفندندانپزشک قیطریه 09125544500 قیمت لامینیتدندانپزشک حافظ قران دکترقیمت لامینیتدندانپزشک دار آبادقیمت لامینیت دندان 8دندانپزشکی دکتر مازیار فقیمت لامینیت دندان 5دکتر محمود وطن پور - هنرملمینیت چیست 10دکتر دندانپزشک خوب در شملمینیت دندان چیست 4درمان مجدد ریشه دندانلمینیت دندانهای ایرانیازاویه سازی و فرم دهی فک بلامینیت چیستعکس دندان به دندانپزشک چلامینیت یا اورتو دنسی6عصب کشی و درمان ریشهلامینیت دندانعصب کشی دندان چند جلسهمتخصص لامینیت دندان دکترمتخصص درمان ریشه مجددمتخصص درمان ریشه در تهرامتخصص ریشه دندان دکتر ماکلینیک دندانپزشکی دکتر مکیست دندانکیست ریشه دندان دکتر فرزکاهش فوری فشار خون بالا دانواع لمینیت دندان7اورتودنسی دندانهای من 2239ایمپلنت آلمانی icxایمپلنت دندان نیاوران و بهترین دندانپزشک تهرانبهترین دندانپزشک تهران دبیوگرافی پدر بزرگوارم مبریج دندانتفاوت دندانپزشک عمومی و دندانپزشک اقدسیه 09125544500بیوگرافیتماس با مادکتر فرزاد مازیارایمپلنتلامینیت و زیباییدرمان ریشهجراحی لثهارتودنسیدندانپزشکی اطفالپروتزجراحی دندان عقل نهفتهبرو به وبلاگ